Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
BeláHľadať
 
 

Aktuálne informácie a oznamy

Aktuálne oznamy

Dni Starej PazovyVytlačiť
 

69994636_520951778655699_6703269863911063552_n.jpg

 

 

 

Podujatie Dni Starej Pazovy po prvý raz zorganizované v meste Žilina. Dňa 19. septembra sa môžte tešiť na prezentáciu srbskej kultúry a srbských jedál.

 

 

 

 

 

 

 

Začiatok: 14.00 hod Mariánske námestie

PROGRAM:

  • 14:00  - Začiatok defile účastníkov kultúrno - umeleckého programu - od železničnej stanice cez Národnú ulicu, Hlinkovo námestie po Mariánske námestie                                                                                                                             
  • 15:00 - Slávnostné otvorenie                                                                                            predstavia sa:

        - Folklórny súbor Klasy Slovenského kultúrno-umeleckého spolku hrdinu Janka                        Čmelíka zo Starej Pazovy,

        - Folklórny súbor Kultúrno-umeleckého spolku Branka Radičevića zo Starej Pazovy,

        - Tamburášsky orchester z okresu Stará Pazova,

        - Tenor Srbského národného divadla z Belehradu Boris Babík

  •   18:30 - Ukončenie programu v Žiline

 

Tešiť sa môžte aj na prezentáciu okresu Stará Pazova a to vo forme bohatstva rozličností ľudovej tradície a gastronomické špeciality typické pre srbskú kuchyňu - pleskavice, pazovský guláš, pazovské nadlacky...


 
 

SEVAK oznamuje,Vytlačiť
 

sevak.pngže v dňoch 5.9.2019 - 20.9.2019 sa bude robiť odpočet vodomerov, nakoľko došlo k zmene ceny za vodné a stočné. Prosíme Vás o sprístupnenie vodovodných šácht.


 
 

Nadácia Žilinského samosprávneho kraja na podporu rodinyVytlačiť
 

Nadácia ŽSK.png


 
 

UpozornenieVytlačiť
 

Fotolia_10056608_Subscription_L.jpgNa základe Záznamu z povodňovej prehliadky na vodných tokoch v katastrálnom území Belá zo dňa 04.07.2019 upozorňujeme obyvateľov Obce Belá, aby nesypali na brehy vodných tokov výkopový materiál, odpad zo záhrad, stavieb a pod., ba naopak, aby násypy odstránili, resp. upravili tak, aby netvorili prekážku vo vodnom toku. V opačnom prípade bude tunajší úrad musieť postupovať v zmysle ustanovení vodného zákona (t. j. uloží sa sankcia).

Zároveň upozorňujeme obyvateľov na potrebu odstránenia rôznych skládok dreva, stavebného materiálu a skládok odpadu z brehov toku a koryta toku, ktoré tam ich vlastnou nepovolenou činnosťou časom vznikli.

 


 
 

Stratil sa čierno - biely kocúrVytlačiť
 

cat-278845_960_720.pngStratil sa čierno biely kocúr. Ak ho uvidíte, nahláste to na Obecnom úrade Belá.

Zvláštne znamenie: kocúr nemá chvost


 
 

Oznam Vytlačiť
 

1550655721-v-zdravotnom-stredisku-v-ziline-bol-najdeny-vacsi-obnos-penazi-nalezca-ho-odovzdal-na-policiu.jpgOznamujeme občanom, že sa našiel určitý obnos peňazí. Poškodený nech si ich vyzdvihne na Obecnom úrade Belá.


 
 

Pátranie po nezvestnom Martinovi Vytlačiť
 

4316479_1200x.jpeg

PZ SR vyhlásil pátranie po nezvestnom Martinovi Pažičanovi č.d. 920, ktorý je nezvestný od 15.06.2019 od 12.00 hod. Prosíme občanov, ktorí majú informácie o nezvestnom, nech to oznámia na tel. čísle 158.

 

 


 
 

OznamVytlačiť
 

1550655721-v-zdravotnom-stredisku-v-ziline-bol-najdeny-vacsi-obnos-penazi-nalezca-ho-odovzdal-na-policiu.jpgDňa 11. marca 2019 sa našiel v blízkosti Zdravotného strediska v Belej väčší obnos peňazí. Poškodený nech si ich príde vyzdvihnúť na Obecný úrad Belá.


 
 

Starostlivosť o drevinyVytlačiť
 

lipa.pngDreviny sú významnou zložkou životného prostredia, kde plnia dôležité a nezastupiteľné environmentálne funkcie. V urbanizovanom prostredí sídiel vystupujú do popredia z kategórie prírodných funkcií najmä klimatická, fytologická a zoobiotická, z kategórie antropických funkcií dominantne celá skupina sociálnych funkcií. Cieľom starostlivosti o dreviny je dosiahnutie ich dobrého kondičného stavu, ktorý sa vyznačuje dobrou vitalitou, prevádzkovou bezpečnosťou a dobrým zdravotným stavom dreviny. Ošetrovanie drevín je činnosť zameraná na udržanie alebo zlepšenie ich zdravotného stavu alebo na odstránenie následkov ich poškodenia. Udržiavanie drevín zahŕňa odborne realizované a cielené rezy v zmysle príslušnej slovenskej technickej normy, včasné ošetrovanie poranenia dreviny, odstraňovanie odumretých častí drevín, ktoré ohrozujú stabilitu stromu a okolie, či inštalovanie stabilizačných väzieb. 

Starostlivosť o dreviny je povinnosťou každého vlastníka pozemku, na ktorom dreviny rastú, pričom nesplnenie si tejto povinnosti zo strany obce je o to závažnejšie, že obce vykonávajú v prvom stupni štátnu správu vo veciach ochrany drevín v rozsahu ustanovenom v zákone č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov, resp. obec pri výkone samosprávy zabezpečuje správu a údržbu verejnej zelene a chráni životné prostredie aj v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov.


 
 

Dane a poplatky 2019Vytlačiť
 

dane-a-poplatky-jpg-1547038942.jpgDaň z nehnuteľnosti a poplatok za komunálny odpad za rok 2019 si môžu občania prísť zaplatiť na obecný úrad.

Občania, ktorí majú nedoplatky za predchádzajúce roky, nech si ich vyrovnajú čím skôr, pretože správca dane pristúpi k vymáhaniu daňového nedoplatku v exekučnom konaní.


 
 

Kalendár zberu odpadu Belá 2019Vytlačiť
 

Vážení občania obce Belá, v prílohe vám prinášame Kalendár zberu odpadu na rok 2019. Zber začína 8.januára zberom komunálneho odpadu a bude prebiehať podľa uvedeného harmonogramu podľa zaužívaných metód. Do vašich schránok bude tento kalendár doručovaný v prvom januárovom týždni. 


 
 

NOVÝ WEB OBCE BELÁVytlačiť
 

Vážení občania obce Belá, milí návštevníci, VITAJTE na novom WEBE obce Belá. Je nám veľkým potešením a cťou, že vám môžeme priniesť nový vzhľad a štruktúru nášho obecného webového sídla. Tešíme sa, že vám môžeme prinášať aktuálne informácie, upútavky a oznamy v novom modernom štýle. Nový web spĺňa všetky zákonné požiadavky na obecné weby, bude na ňom zverejnené všetko čo sa patrí podľa najnovších smerníc a výnosov pre informačné systémy verejnej správy. Je našou ambíciou aby bol občanom obce Belá blízky a aby na ňom naši občania či návštevníci vždy našli všetko čo potrebujú o obci Belá a živote v nej vedieť a vždy sa na obecné stránky radi vracali. Taktiež Obecný úrad sa chce týmto viac priblížiť občanom, na webe postupne pribudnú všetky dokumenty a informácie, ktoré by občan mohol potrebovať v rôznych oblastiach. Nebude zaostávať ani kultúra, šport, združenia v obci a mnoho ďalšieho. Prostredníctvom obecného webu sa dostanete aj ku školským, kempovým či iným stránkam. Budeme radi za vaše návrhy na ďalší progres týchto stránok. V niektorých stránkach či podstránkach chýba ešte obsah, resp. sa ešte len dopĺňa, pracujeme na tom aby čoskoro boli stránky plné užitočného a atraktívneho obsahu. Za dočasnú nekompletnosť sa ospravedlňujeme. Nový web obce Belá - moderná prezentácia samosprávy a informácií pre občanov realizovaná v zmysle zákonov SR.   


 
 

Výsledky komunálnych volieb 2018Vytlačiť
 

Počet voličov zapísaných v zozname voličov                                        2 718

Počet vydaných obálok                                                                          1 735

Počet voličov, ktorí odovzdali obálku                                                      1 735

Volebná účasť                                                                                       63,83%

 

Starosta

Číslo kandidáta na hlas.lístku

 

Meno a priezvisko

Politická strana, politické hnutie alebo koalícia, ktorá kandidáta navrhla alebo nezávislý kandidát

 

Počet platných hlasov

4.

Matúš Krajči, Ing.

nezávislý kandidát

858

3.

Jaroslav Dvorský

nezávislý kandidát

615

1.

Róbert Boháč

Slovenská národná strana

129

5.

Pavol Vrábel

nezávislý kandidát

68

2.

Peter Danielisz

nezávislý kandidát

45

 

                                                                                        Súčet platných hlasov               1715

Zvolení poslanci

Číslo volebného obvodu

Por. číslo

Meno a priezvisko

Politická strana, politické hnutie alebo koalícia, ktorá kandidáta navrhla alebo nezávislý kandidát

Počet platných hlasov

1

1

Dušan Mariaš

99% - občiansky hlas

446

1

2

Daniel Užák, Ing.

nezávislý kandidát

426

1

3

Richard Mahút

nezávislý kandidát

410

1

4

Peter Boháč, Mgr.

Kresťanskodemokratické hnutie

390

1

5

Petra Stráska, Mgr.

nezávislý kandidát

369

1

6

Rastislav Vrábel

nezávislý kandidát

364

1

7

Ján Kaňa

Sloboda a Solidarita

333

2

1

Jozef Kubík

99% - občiansky hlas

64

2

2

Peter Chabada

Slovenská národná strana

59

3

1

Ján Hanuliak, Ing.

nezávislý kandidát

119

3

2

Albína Mažgútová

Kresťanskodemokratické hnutie

68

               Počet zvolených žien                2

               Počet zvolených mužov            9

 

ZÁPISNICA MIESTNEJ VOLEBNEJ KOMISIE na stiahnutie


 
 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Autocamping Belá - Nižné Kamence

navštívte najlepší kemp na Slovensku - kvalitný servis, nádherné prostredie

Rádio Belá - rádio pre ľudí

Mikroregión Terchovská dolina

Združenie obcí

Triedenie odpadu

Mediálny partner

webygroup
ÚvodÚvodná stránka