Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
BeláHľadať
 
 

Aktuálne oznamy

JumpingVytlačiť
 

Jumping bude prebiehať každý pondelok a piatok o 18.00 hod v Kultúrnom dome v Belej.
V prípade záujmu kontaktovať p. Zajacovú na tel. 0907 148 201 alebo Facebook: Jumping Belá.


 
 

Daňový úrad - informačná kampaňVytlačiť
 


 
 

Stratený kocúrVytlačiť
 

Na Veľkonočný pondelok sa v oblasti strednej krčmy stratil kocúr tmavošedej farby, poznávací znak je biely konček chvosta. Kocúr je kastrovaný a veterinárne ošetrený.

Ak máte informácie, prosíme kontaktovať Obecný úrad.


 
 

Poštový úrad oznamuje,Vytlačiť
 

že dnes bude otvorený len do 14.00 hod.


 
 

Distribúcia kompostérov do domácnostíVytlačiť
 

 

Názov Projektu: Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním

Oznamujeme Vám, že kompostéry získané z dotácie sú už v plnom počte naskladnené a začíname ich rozdávať do každej domácnosti.

Obec Belá zavádza pre všetky domácnosti nový systém nakladania s biologicky rozložiteľnými komunálnymi odpadmi. Ten bude spočívať v povinnosti svojpomocne zhodnocovať tento odpad formou domáceho kompostovania. K tomu budú jednotlivým domácnostiam BEZPLATNE poskytnuté zo strany obce kvalitné plastové kompostéry a príslušné návody na jeho používanie.

Obec začína v pondelok 25.marca 2019 s rozvozom kompostérov pre svojich obyvateľov. Každá domácnosť dostane od obce do užívania záhradný kompostér typ: 1050 L, v počte 1ks.

Podmienkou prevzatia je preukázanie sa občana platným občianskym preukazom potvrdzujúcim trvalý pobyt v obci. Občan pri podpise Protokolu o odovzdaní a prevzatí kompostéra prevezme zabalený kompostér, návod na obsluhu a príručku pre správne kompostovanie. Nárok na kompostér má každá domácnosť, ktorej zástupca má trvalý pobyt na území katastra obce Belá.

Občania, ktorí si kompostér ešte neprevzali a majú záujem, majú možnosť vyzdvihnúť si ho v Zbernom dvore v Zlieni.


 
 

Poštový úrad v Belej oznamuje,Vytlačiť
 

že dnes je otvorený len do 11.00 hod.


 
 

OznamVytlačiť
 

Dňa 11. marca 2019 sa našiel v blízkosti Zdravotného strediska v Belej väčší obnos peňazí. Poškodený nech si ich príde vyzdvihnúť na Obecný úrad Belá.


 
 

Okresný súd Senica - Upovedomenie o uložení trestu zákazu pobytuVytlačiť
 


 
 

Starostlivosť o drevinyVytlačiť
 

Dreviny sú významnou zložkou životného prostredia, kde plnia dôležité a nezastupiteľné environmentálne funkcie. V urbanizovanom prostredí sídiel vystupujú do popredia z kategórie prírodných funkcií najmä klimatická, fytologická a zoobiotická, z kategórie antropických funkcií dominantne celá skupina sociálnych funkcií. Cieľom starostlivosti o dreviny je dosiahnutie ich dobrého kondičného stavu, ktorý sa vyznačuje dobrou vitalitou, prevádzkovou bezpečnosťou a dobrým zdravotným stavom dreviny. Ošetrovanie drevín je činnosť zameraná na udržanie alebo zlepšenie ich zdravotného stavu alebo na odstránenie následkov ich poškodenia. Udržiavanie drevín zahŕňa odborne realizované a cielené rezy v zmysle príslušnej slovenskej technickej normy, včasné ošetrovanie poranenia dreviny, odstraňovanie odumretých častí drevín, ktoré ohrozujú stabilitu stromu a okolie, či inštalovanie stabilizačných väzieb. 

Starostlivosť o dreviny je povinnosťou každého vlastníka pozemku, na ktorom dreviny rastú, pričom nesplnenie si tejto povinnosti zo strany obce je o to závažnejšie, že obce vykonávajú v prvom stupni štátnu správu vo veciach ochrany drevín v rozsahu ustanovenom v zákone č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov, resp. obec pri výkone samosprávy zabezpečuje správu a údržbu verejnej zelene a chráni životné prostredie aj v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov.


 
 

Brigáda - Deň ZemeVytlačiť
 

Pri príležitosti Dňa Zeme sa bude v našej obci organizovať dobrovoľná brigáda zameraná na zber odpadkov. Začiatok sa bude konať teraz v sobotu 20. apríla o 9.00 hod. Zraz bude pred kultúrnym domom a bude sa pokračovať smerom hore až do Belskej. Prosím všetkých občanov, ktorí majú chuť pomôcť aby sa pridali a prispeli tak k čistejšej Belej. 

V prípade informácií kontaktujte iniciátorku brigády Nikolu Cabadajovú na tel. čísle 0948 201 850. 

                                                                                               


 
 
Položky 1-10 z 69

dnes je: 21.5.2019

meniny má: Zina

Autocamping Belá - Nižné Kamence

navštívte najlepší kemp na Slovensku - kvalitný servis, nádherné prostredie

Rádio Belá - rádio pre ľudí

Triedenie odpadu

Mediálny partner

webygroup
ÚvodÚvodná stránka