Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
BeláHľadať
 
 

Folklór v Belej žije aj dnes prostredníctvom mladej generácie

NESCHVÁLENÝ PROJEKT

Názov projektu: Folklór v Belej žije aj dnes prostredníctvom mladej generácie   

Celkové rozpočtové náklady: 6 000,00 €

Výška požadovanej dotácie: 6 000,00 €

Obdobie realizácie: Okamžite po získaní grantu sa zakúpia hudobné nástroje, ale i kroje.

Začiatok realizácie aktivity: 01.07.2018

Cieľ projektu: Dôležitým znakom charakterizujúcim nielen krajinu, ale aj obec, je jej ľudová kultúra – kroje, piesne, tanec a hudba. V súčasnej multikultúrnej dobe čoraz viac vystupuje do popredia potreba zachovať dedičstvo našich predkov, ktoré sa vyznačuje jedinečnými znakmi a zvláštnosťami. Naše tradície sú stále viac a viac vtláčané do úzadia. O zmenu vnímania sa vo veľkej miere snaží mládež z Belej. Majú za účel jediné, a to ponúknuť ľuďom pohľad na neustále sa vytrácajúcu kultúru folklóru. V roku 2016 Malá Belianka opäť „ožila“ za podpory rodičov. Predstavila sa v podobe hudby a piesní. Malá Belianka sa zúčastňuje mnohých podujatí a akcií, kde prezentuje obec Belá. Keďže ide o mladú generáciu folklóristov, týmto projektom by sme ju chceli podporiť v ich ďalšej činnosti.

Projekt je zameraný na podporu aktivít súboru a na rozvoj tradícií. Do projektu sa zapoja folkloristi súboru Malá Belianka. Malá Belianka prezentuje lokálnu tradičnú ľudovú kultúru a folklór, pričom kladie dôraz na uplatnenie na rôznych miestach. Primárnym cieľom je posilnenie folklórneho súboru vo vybavení, pretože svojou činnosťou nielen uchováva, ale aj prenáša kultúrne tradície. Folklórny súbor by mal v rámci tohto projektu získať financie, za ktoré by sa súboru zakúpili nové kroje, hudobné nástroje. Touto cestou by sa posilnila možnosť propagácie celého súboru.

Cieľová skupina: Cieľovou skupinou projektu je folklórny súbor Malá Belianka – jej členovia: Tatiana Franeková – prvé husle, Tomáš Jánošík – druhé husle, Roman Franek – kontra, Lívia Rybárová – basa, Vanesa Mihalčatinová – heligónka.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Autocamping Belá - Nižné Kamence

navštívte najlepší kemp na Slovensku - kvalitný servis, nádherné prostredie

Rádio Belá - rádio pre ľudí

Mikroregión Terchovská dolina

Združenie obcí

Triedenie odpadu

Mediálny partner

webygroup
ÚvodÚvodná stránka