Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
BeláHľadať
 
 

Nech detský úsmev vyčarí okrúhly kolotoč s lavičkou

NESCHVÁLENÝ PROJEKT

Grantový program s názvom „V mojom okolí“

Názov projektu: Nech detský úsmev vyčarí okrúhly kolotoč s lavičkou 

Celkové suma spolu: 1 400,00 €

Suma z Nadácie EPH: 1 000,00 €

Suma z iných zdrojov: 400,00 €

Obdobie realizácie: koniec mesiaca máj – júl 2018

Cieľ projektu: V súčasnej dobe je Obec Belá zriaďovateľom Spojenej školy v Belej. Organizačnou zložkou Spojenej školy v Belej je Materská škola. Materská škola, SNP 320, 013 05 Belá, poskytuje predprimárne vzdelávanie, celodennú a poldennú starostlivosť deťom vo veku od dvoch do šiestich rokov, celkom v počte sedemdesiatdva detí. Má päť tried, deti sú v nej zoradené podľa veku.

Výchovno – vzdelávaciu činnosť zabezpečuje osem kvalifikovaných predškolských pedagógov. Prevádzku zabezpečujú dvaja zamestnanci.

Materská škola sa nachádza v strednej časti obce Belá. Bola to pôvodná základná škola. Jej súčasťou je aj jedáleň. V okolí materskej školy je krásna príroda, ktorá sa využíva na realizáciu výchovno – vzdelávacieho procesu. Súčasťou je aj školský dvor, ktorý tvorí zatrávnená plocha.

V súčasnosti sa materská škola krok za krokom snaží vybudovať príjemné vonkajšie prostredie v prírodných priestoroch školy. V areály školy okrúhly kolotoč s lavičkou absentuje. Jeho umiestnením chceme dosiahnuť, aby bol nevyužitý priestor účelne využitý. Aktivity vonku „s novou hračkou“ sú pre deti veľkou zábavou.

Okrúhly kolotoč chceme zakúpiť pre Materskú školu v Belej. V súčasnosti je svojou ľahkou montážou obľúbený v materských školách. Kolotoč s lavičkou na kovovom podstavci bude umiestnený v areály materskej školy. Pri umiestnení nie je potrebné ho betónovať, stačí ho zakopať do zeme cca 60 cm. Základňa pozostáva z hliníkového plechu. Výška kolotoča je 84 cm, rozmery pôdorysu sú 145 cm.

Farby nie sú pre deti ani prostredie škodlivé, pretože sú ekologicky nezávadné. Areál materskej školy je verejnosti plne prístupný, okrem detí z materskej školy je neustále využívaný malými deťmi z obce. Prvým cieľom projektu je revitalizácia areálu materskej školy v Belej pre najmenšie deti. Areál tvorí zatrávnená plocha, preliezky sú zastaralé a poznačené „zubom času.“ Chceme, aby areál plnil nielen zdroj zábavy, ale aj výchovnú a vzdelávaciu funkciu, parametre estetické a bezpečnostné. Prvoradým cieľom realizácie je rozvoj ohľaduplnosti, tolerancie u detí a schopnosť podeliť sa a byť trpezlivý. Ďalej posilniť a rozvíjať individualitu a kolektívnosť. V poslednom rade zblížiť generácie detí formou hier, oddychu a relaxu.

Podmienkou žiadosti o grant bolo, že sa na ňom musí podieľať zamestnanec skupiny EPH, ktorý je zamestnaný v hlavnom pracovnom pomere a pracuje v jednej zo spoločností, ktoré sú uvedené v informačnom letáku.

Cieľom programu v „Mojom okolí“ je umožniť aktívnym zamestnancom vybraných spoločností skupiny EPH, sprostredkovať pomoc a podporu na projekty a aktivity vo svojom okolí. Títo aktívni zamestnanci vlastným pričinením prispejú k realizácii niečoho užitočného, prospešného i správneho. Aktívny zamestnanec dá stručné odporúčania, prečo by mala Nadácia EPH podporiť vybraného uchádzača o grant.

V našom prípade sme dostali kladnú referenciu na Obec Belá od p. Ing. Mareka Štefku, ktorý je zamestnancom SPP distribúcia. V odporúčaní p. Ing. Štefko uviedol, „že bude prítomný pri celom priebehu realizácie projektu, a to od zakúpenia kolotoča až po umiestnenie vo vonkajších priestoroch materskej školy.“

Cieľová skupina: Deti, ktoré navštevujú Materskú školu v Belej.


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Autocamping Belá - Nižné Kamence

navštívte najlepší kemp na Slovensku - kvalitný servis, nádherné prostredie

Rádio Belá - rádio pre ľudí

Mikroregión Terchovská dolina

Združenie obcí

Triedenie odpadu

Mediálny partner

webygroup
ÚvodÚvodná stránka