Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
BeláHľadať
 
 

Distribúcia kompostérov do domácnostíVytlačiť
 

 

Názov Projektu: Predchádzanie vzniku odpadu kompostovaním

Oznamujeme Vám, že kompostéry získané z dotácie sú už v plnom počte naskladnené a začíname ich rozdávať do každej domácnosti.

Obec Belá zavádza pre všetky domácnosti nový systém nakladania s biologicky rozložiteľnými komunálnymi odpadmi. Ten bude spočívať v povinnosti svojpomocne zhodnocovať tento odpad formou domáceho kompostovania. K tomu budú jednotlivým domácnostiam BEZPLATNE poskytnuté zo strany obce kvalitné plastové kompostéry a príslušné návody na jeho používanie.

Obec začína v pondelok 25.marca 2019 s rozvozom kompostérov pre svojich obyvateľov. Každá domácnosť dostane od obce do užívania záhradný kompostér typ: 1050 L, v počte 1ks.

Podmienkou prevzatia je preukázanie sa občana platným občianskym preukazom potvrdzujúcim trvalý pobyt v obci. Občan pri podpise Protokolu o odovzdaní a prevzatí kompostéra prevezme zabalený kompostér, návod na obsluhu a príručku pre správne kompostovanie. Nárok na kompostér má každá domácnosť, ktorej zástupca má trvalý pobyt na území katastra obce Belá.

Občania, ktorí si kompostér ešte neprevzali a majú záujem, majú možnosť vyzdvihnúť si ho v Zbernom dvore v Zlieni.


 
 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

Autocamping Belá - Nižné Kamence

navštívte najlepší kemp na Slovensku - kvalitný servis, nádherné prostredie

Rádio Belá - rádio pre ľudí

Mikroregión Terchovská dolina

Združenie obcí

Triedenie odpadu

Mediálny partner

webygroup
ÚvodÚvodná stránka